Instagram IGTV Nedir?

Instagram IGTV Nedir?

Instagram IGTV Nedir?


Instagram sadece resimlere bağlı olarak paylaşım yapmayı desteklemekle sınırlı kalmamaktadır. Instagram IGTV adı verilen bu özellik içerisinde daha uzun süreli videoların kullanılması gibi bir gelişme de herkesin kullanımında olacaktır. Kişilerin kendi çektikleri videoların yanı sıra herhangi bir kesiti buradan yayınlama imkanları da bulunacaktır. İlgi çeken videoları burada tutmaları halinde daha da fazla izlenme oranını yakalayacaklardır. Her zaman kullanıcıların bu doğrultuda hareket etmeleriyle birlikte izlenme sayılarını daha da yukarıya çıkarabilmeleri gibi bir durum kendini gösterecektir. IGTV içerisinde her zaman herhangi bir videoya dair hareket etmek mümkün olacaktır. Bu yüzden de kullanıcıların sık sık tercih edecekleri düzeyde de bulunacaktır.

Instagram IGTV İşlevi

Instagram IGTV içerisinde her türlü videoyu görebilmek mümkündür. Bu özellikle beraber kullanıcıların kısa videolarla sınırlı kalmamaları gibi bir durum ortaya çıkarılmaktadır. Aynı zamanda da videonun sonuna kadar keyifli bir biçimde izlenmesi ve bu konuda herhangi bir zaman sınırlamasının olmaması da her bir Instagram kullanıcısını memnun edecek şartlar arasında bulunmaktadır. Tüm kullanıcıların rahatlıkla kullanabilecekleri konumda bulunan Instagram IGTV ile beraber istenen şartlar altında bir kullanım durumu da ortaya çıkacaktır. Herkesin herhangi ir videoya yer vermeleriyle beraber de son derecede de makul bir konumda da sayılacaktır. Genel itibarıyla işlevi ve kullanışlı yapısıyla da en etkili Instagram özellikleri arasında da varlık gösterecektir.

Instagram IGTV Videoları

Instagram içerisinde video izleme özelliği olarak adlandırılan IGTV sayesinde her bir videoya rahat bir biçimde erişmek oldukça kolaydır. Instagram IGTV videoları konusunda da birtakım kurallar bulunmaktadır. Irkçılık, cinsellik ya da argo içeren videolara yer verilmemektedir. Aynı zamanda da kötü alışkanlıklara teşvik etme durumu olan videolar da IGTV özelliğinde yer almamaktadır. Bu videolar istenen sürede olabilir. Ancak videodan izleyicileri koparmamak adına süresini iyi bir biçimde ayarlamak ve kişileri sıkmamak da etkin bir davranış olacaktır. Bundan dolayı da kullanışlı bir özellik olarak adlandırılmaktadır. Her zaman bu kısma yeni videolar yüklemek de mümkündür.

Instagram IGTV Videoları Nasıl Eklenir?

Instagram IGTV içerisine video ekleme işlemi de son derecede basittir. Ancak resim yüklemeye göre biraz daha uzun sürebilecektir. Instagram IGTV videolarının arasına yenisini eklemek için söz konusu videonun kalitesi ve süresi de belirleyici olacaktır. Aynı zamanda da yine diğer gönderilerde olduğu gibi bu videolara da açıklama ve etiket kısımları da eklenmelidir. Böylelikle izleyicilere daha rahat bir biçimde erişmek ve videoları izlemelerini sağlamak da mümkün olan durumlar arasında sayılacaktır. Her bir kullanıcının Instagram IGTV olanaklarından yararlanarak, bu şekilde bir yükleme içerisinde olmaları mümkündür. Her zaman video yükleme ve izleme seçeneklerinden faydalanmaları da söz konusudur.